صادرات محصولات دارای مزیت صادراتی

  • کشور ایران با بهره­ مندی از ذخایر عظیم نفت، گاز و منایع عظیم معدنی، دارای مزیتی بی­نظیر از نظر دسترسی به طیف گسترده­ای از محصولاتی است که جزء صنایع پایین­دست این ذخایر محسوب می­شوند. علاوه بر صادرات مواد اولیه و خام، ایران دارای مزیت مناسبی در صنایع پایین­دست به ویژه در حوزه­های سوخت و مشتقات نفتی، کودهای کشاورزی، فلزات، طیف وسیعی از مواد شیمیایی دارای کاربرد در صنایع مختلف و … است.
 
  • در کنار مواد اولیه، نیروی کار ارزان، دسترسی به آبهای آزاد بین­المللی، دسترسی به منطقه آسیای میانه و قفقاز از طریق دریای خزر، همسایگی با 15 کشور که موقیعتی کم­نظیر در کل جهان به شمار می­آید و … از دیگر مزیت­های کشور ایران برای تولیدکنندگان و صادرات کالاهای آنان است.
 

 

  • در عین حال، حضور موفق در عرصه بازارهای بین­المللی، نیازمند شناسایی بازارها و رقابت با سایر تولیدکنندگان از سایر کشورها است. با تسهیل تجارت بین­المللی در دهه­های گذشته، رقابت بین تولیدکنندگان کشورهای مختلف برای دسترسی به بازارهای جدید نیز شدت یافته است. بنابراین موفقیت در چنین رقابتی نیازمند شناسایی بازارهای هدف صادراتی، شناخت نقاط مثبت و منفی کالای صادارتی ایرانی، شبکه­های فروش و توزیع کالا، قوانین و مقررات گمرکی، مالیاتی و تجاری در کشور مقصد و طیف وسیعی از اطلاعات دیگر است که موفقیت کمپین صادراتی ییک محصول را تضمین کن
 
  • مایا EMC با استقرار پنج دپارتمان تخصصی در حوزه سوخت و مشتقات نفتی، پلیمر، روانکارها، مواد شیمیایی و کودهای کشاورزی، تحقیقات گسترده­ای را برای شناسایی بازارهای مناسب محصولات ایرانی در این 5 حوزه انجام داده است. همچنین به منظور اطمینان از امکان رقابت با تولیدکنندگان سایر کشورها، تحقیقات میدانی گسترده­ای را با همکاری شرکای تجاری و تولیدی خود در کشورهای منطقه انجام داده است.
 

 

  • شرکت توسعه تجارت پایدار مایا آمادگی دارد تا دانش و اطلاعات خود را در زمینه کشورهای هدف صادراتی بنا به نوع محصول در اختیار تولیدکنندگان ایرانی قرار دهد.