شیمیایی

متانول

متانول

متانول، متیل الکل، الکل متیلیک، کاربینول یا الکل چوب که ساده‌ترین نوع الکل‌هاست و با فرمول شیمیایی CH۳OH شناخته می‌شود. متانول بی‌رنگ و بی بو است که خاصیت فرار بسیار بالایی نیز دارد. متانول اولین بار در سال ۱۹۱۳ از ترکیب مونواکسید کربن و...
اوره (گرانوله_پریل)

اوره (گرانوله_پریل)

کود اوره مهمترین کود ازته در جهان به شمار می رود. این کود از ترکیب آمونیاک با گازکربنیک تولید می شود که هردو خوراک مذکور از واحدهای تولید آمونیاک مجتمع تولید می گردند. اوره، از انواع کودهای نیتروژن است (نیتروژن آن برابر با 46 درصد است)
حلال (402-400)

حلال (402-400)

حلال ویژه یا وایت اسپریت (White Sprit) حلال، جایگزین تربانتین، حلال معدنی و رقیق کننده رنگ نیز شناخته می شود مایعی قابل اشتعال، شفاف و بی رنگ و مخلوطی از مواد شیمیایی است که به عنوان هیدروکربن های نفتی شناخته می شود.
مونو اتیلن گلایکول (MEG)

مونو اتیلن گلایکول (MEG)

اتیلن گلیکول یک ترکیب ارگانیک با فرمول C2H6O2 اساساً به دو منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یک ماده خام در تولید الیاف پلی استر مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین برای فرمولاسیون محصولات ضدیخ استفاده می‌شود.
دی اتیلن گلایکول (DEG)

دی اتیلن گلایکول (DEG)

اتیلن گلیکول مایع غلیظی (ویسکوز) بی‌رنگ و بی‌بو و شیرین مزه است. اتیلن گلیکول بسیار سمی است و به ویژه حیوانات خانگی در معرض مسمومیت‌های ناشی از نشتی این مایع از وسایلی که از آن استفاده می‌کنند، هستند.
تری اتیلن گلایکول (TEG)

تری اتیلن گلایکول (TEG)

تری اتیلن گلایکول ترکیبی ویسکوز و بدون رنگ است و قابلیت جذب رطوبت از مواد اطراف خود را دارا است. TEG حلالی مایع است و به دلیل داشتن خواص هیگروسکوپی و توانایی برای جذب رطوبت مایعات شناخته می شود.
آمونیاک

آمونیاک

آمونیاک مایع یا آمونیوم هیدروکسید با فرمول شیمیایی NH4OH یک محلول آبی بی رنگ با بوی تند است که به عنوان تنظیم کننده اسیدیته مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده اهمیت خیلی بالایی در کشاورزی دارد و نیتروژن مورد نیاز گیاهان را تامین می کند .
اسید استیک

اسید استیک

استیک اسید (اتانوئیک اسید، استیک اسید گلاسیال یا اتیل اسید) ترکیب آلی با فرمول شیمایی C2H4O2 و جزو اسیدهای کربوکسیلیک است و به هر نسبتی می تواند در آب حل شود . دارای طعمی ترش، شبیه طعم سرکه، مایعی بیرنگ با بویی تیز، خورنده و قابل اشتعال است.
اسید سولفوریک

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک یا جوهر گوگرد نوعی اسید معدنی است که از عناصر گوگرد، اکسیژن و هیدروژن تشکیل می‌شود، فرمول شیمیایی آن H2SO4 و با هر درصدی در آب قابل حل شدن است. این ماده یک مایع بی‌رنگ، بی‌بو، و با گرانروی بالا است.
مخلوط زایلین

مخلوط زایلین

زایلین (Xylene) یا دی متیل بنزن (C6H4(CH3)2) نام سه ایزومر زایلین یعنی اورتو زایلین ، متا زایلین و پارا زایلین است ولی به دلیل مخلوط بودن این سه ایزومر به آن مخلوط زایلین گفته می‌شود. این ماده با نام “زایلن” نیز شناخته می شود.
سود کاستیک

سود کاستیک

سود کاستیک یا هیدروکسید سدیم، کاستیک سودا، سود سوز آور و سود جامد پرک یک نوع ماده شیمیایی بسیار فعال و دارای خاصیت قلیایی است. این ماده به شکل کریستال سفید، جامد، شفاف و بدون بو و غیر فرار، بسیار خورنده است.