اکتان بوستر

کاربرد ها:

افزایش عدد اکتان بنزین
افزایش کیفیت و عملکرد بنزین
بهبود عملکرد موتور خودرو
صرفه­جویی در مصرف سوخت
ایجاد احتراق کامل
جلوگیری از ناک زدن خودرو
تمیزکردن محفظه احتراق

درباره محصول

اکتان بوستر یا اکتان افزا یکی از انواع مکمل های سوخت است که برای عملکرد بهتر سوخت، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و افزایش عدد اکتان بنزین به سوخت اضافه می شود. عدد اکتان، معیار استاندارد برای اندازه‌گیری میزان توانایی سوخت در برابر فشرده‌سازی است. 
 
هرچه عدد اکتان بیشتر باشد، سوخت قبل از احتراق می‌تواند فشار بیشتری را تحمل کند. با افزایش درجه اکتان، پیش‌احتراق دشوارتر صورت می‌گیرد. بنابراین میزان فشار یا تراکم بالاتر می‌رود که این به نوبه خود بهبود عملکرد موتور را به همراه خواهد داشت.
 
یکی از نشانگرهای مهم در بنزین­ های تولیدی، عدد اکتان آن بنزین است. عدد اکتان نشانگر میزان کیفیت و نحوه عملکرد بنزین است به طوری که هرچه تراکم موتور خودرو بالاتر باشد، به بنزین با اکتان بالاتری نیاز دارد.
 
بسیاری اکتان بوستر را با مکمل­هایی می­شناسند که در پمپ­های بنزین عرضه می­شود. در عین حال برای تولیدکنندگان سوخت به ویژه در کشورهای ایران، عراق و افغانستان، اکتان بوستر برای افزایش عدد اکتان بنزین یا تبدیل برخی هیدروکربن­های سبک و نفتا به بنزین انجام می­شود.
 
اکتان بوستر عرضه شده توسط شرکت توسعه تجارت پایدار مایا در گریدها و کیفیت های مختلف به مشتریان ارائه می­شود و بر حسب مورد استفاده، این شرکت اکتان بوسترهای مختلفی را با درجه کیفی متفاوت به مشتریان خود عرضه می دارد. 
 
با توجه به سوخت های پایه تولید شده در دو کشور ایران و عراق، اکتان بوسترهایی با درجه سازگاری بالا برای اضافه نمودن به نفتای سبک و سنگین و هیدروکربن های حاصل از برش میعانات گازی و بلندینگ با بالاترین درجه کیفی تولید شده و تست های مختلف آزمایشگاهی را از سر گذرانده است.